Drut florystyczny do czego służy?

Drut florystyczny ma wiele zastosowań, jednakże jego pierwotnym jest podtrzymywanie łodyg kwiatów. Naturalnie kwiatki jak i liście opadają. W żywych kwiatkach jest to częsta przypadłość. Jeżeli nasze bukiety mają wytrzymać dłużej niż określony czas żywotności kwiatka, lub też nie jesteśmy przekonani co do wytrzymałości naszych kwiatów, nie bójmy się użyć drucika florystycznego.

Tak naprawdę zastosowania drutu florystycznego są nieograniczone, wymienimy tylko kilka z nich.

Drut florystyczny owinięty wokół kwiatów

W pierwszym akapicie opisaliśmy główne zastosowanie naszego drucika. Można go owinąć wokół kwiatów również do ich formowania. Kwiatki zostaną odpowiednio ułożone i pod wpływem czasu nie zaczną nam zmieniać położenia jak i kształtu.

Drut florystyczny jako przedłużenie kwiatów

Dodatkowo nasz drucik może pomóc nam w przypadku krótkich łodyg. Za jego pomocą jesteśmy w stanie wydłużyć naszą łodygę, a drug odpowiednio wczepić np do gąbki florystycznej. Gąbkę również możemy usztywnić za pomocą drucika, owijając go wokół niej.

Drut florystyczny do wianków

Bardzo szeroko wykorzystujemy drut w przypadku wianków. Jeżeli naszą bazą jest wianek z wikliny, ciężko będzie nam umieścić na nim drobne kwiatki, tym bardziej żywe. Ze sztucznymi poradzilibyśmy sobie świetnie, bo najzwyczajniej w świecie byśmy je przykleili. Natomiast w przypadku prawdziwych kwiatków potrzebna będzie stabilna konstrukcja którą będziemy mogli stworzyć dzięki zastosowaniu drutu florystycznego.

Drut florystyczny do bukietów

Przede wszystkim ślubnych 🙂 Drut florystyczny pomoże nam w łączeniu kwiatów. Nie zapomnijmy tylko dodać do całości taśmę florystyczną. Jej szerokość zależy od wielkości bukietu i owiniętej drutem powierzchni. Przeważnie jest ona szeroka na 1,2 lub 2,5cm.

Jaki kolor drutu florystycznego kupić

Wszystko zależy tak naprawdę do czego ma zostać on finalnie wykorzystany. Takim najbardziej popularnym jest drut florystyczny na kołku w kolorze zielonym. Można również dostać drut w kolorze złotym, srebrnym, miedzianym, niebieskim, czy czerwonym. Jeżeli nasz drut zostanie zasłonięty jakimś dodatkiem florystycznym, tak naprawdę wszystko jedno jaki kolor wybierzemy.  Jaka jest cena drutu florystycznego? Tak naprawdę to grosze. Drucik można kupić już za około 2zł :).

Drut florystyczny

Leave a comment

Your email address will not be published.


*