Gdzie może pracować florysta – Słodkie-fiołki.pl

Florystyka

Zastanawiałeś się nieraz nad zawodem florysty? Brzmi ciekawie, tym bardziej jeżeli kochasz florystykę, a Twoim umiejętnością manualnym nie da się ująć. Podpowiadamy gdzie może pracować florysta!

Florysta co to za zawód?

Florysta to osoba która w naszej opinii nie musi mieć nic wspólnego z kwiaciarnią 🙂 Zazwyczaj tak kojarzymy florystę, jako osobę która pracuje z kwiatami. Podejście się zmieniło wraz z wprowadzeniem coraz to nowszych trendów na rynek, jak i również samych zawodów. Aktualnie florystą może być również wedding plener czyli osoba która planuje śluby, a dodatkowo zajmuje się dekoracją sal weselnych tworząc piękne przestrzenne kompozycje. Florystą może być Pani Grażyna która na co dzień tworzy hobbystycznie wianki pod Boże Narodzenie. Florystą może być również osoba która tylko doradza przy doborze odpowiednich materiałów jako półproduktów które finalnie ktoś może wykorzystać do własnych celów projektowych. Także florysta jest to bardziej osoba niż zawód która ma pojęcie w szeroko rozumianej florystyce. Piszemy rozumianej, bo geneza florystyki jest związana bezpośrednio z botaniką. Pośrednio jest to wszystko co przynależy do niej w chmurze.

Oczywiście, jest kod zawodu florysty, ale tak jak wspomnieliśmy wcześniej, osoby uprawiające florystykę nie muszą łączyć z tego zawodem, a wystarczy że po prostu obcują z florystyką.

Kursy na florystę

W internecie jest masa kursów florystycznych, dzięki której zdobędziecie takie umiejętności jak:

  • pielęgnacja roślin w doniczkach oraz ciętych,
  • przygotowywanie wystaw roślinnych,
  • nabycie umiejętności manualnych w tworzeniu z roślin żywych, sztucznych oraz suszu roślinnego,
  • tworzenie i wykonywanie  projektów kompozycji roślinnych,
  • dobór wszystkich potrzebnych materiałów do tworzenia kompozycji roślinnych związanych z sezonem i okolicznością pod którą planujemy je wykonać,
  • architektura roślinna wykorzystywana podczas strojenia sal weselnych, lokali użytkowych, restauracji, itp.
  • wykonywanie dekoracji roślinnych różnego typu w tym tworzenie wianków oraz kompozycji kwiatowych.

Gdzie zapisać się na kur florysty? To wszystko zależy od lokalizacji w której mieszkamy. Polecamy przede wszystkim wybrać coś w ramach szkolenia dofinansowanego z środków unijnych. Po wejściu na stronę https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/

Uzyskacie pełną bazę przedsiębiorców aktywnych w przedsięwzięciu.

Dekoracje florystyczne gdzie kupić?

W momencie ukończenia kiedy zechcemy zostać florystą, nabędziemy odpowiednich umiejętności, ostatni etap to dobór odpowiednich dekoracji. Jeżeli chodzi o kwiaty prawdziwe, wybór jest raczej prosty – najlepsza kwiaciarnia w mieście. Jeżeli chodzi o dodatki sztuczne jak same kwiaty czy też ozdobne wstążki, polecamy przede wszystkim poszukać czegoś w internecie. Jednym z takich najbardziej znanych sklepów florystycznych jest Happenings.pl

Sklep happenings.pl posiada całą masę przedmiotów związanych z florystyką. Od małych szpilek, po prawie gotowe kompozycje kwiatowe.

2 Comments on Gdzie może pracować florysta – Słodkie-fiołki.pl

  1. MistrzMagneto // 17 kwietnia 2019 at 19:31 // Odpowiedz

    No niestety, mi się nie udało pracować w zawodzie florysty, ale otworzyłem własną działalność i sprzedajemy internetowo sztuczne kwiatki 🙂 Kłaniam się nisko!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*